Upis u gimnaziju (školska 2009/2010 )

Ići dole

Upis u gimnaziju (školska 2009/2010 )

Počalji  scofield taj Pet Jun 05, 2009 5:09 pm

Dragi osnovci, Gimnazijski forum predstavlja temu gde se možete informisati o upisu u našu školu, o smerovima, broju odeljenja i broju bodova koji će biti potrebni za upis ove školske godine. Možete tražiti neki savet od naših gimnazijalaca (članova ovog foruma) u vezi upisa određenog profila, o profesorima. Nadam se da ćemo vam pomoći u odluci koji smer gimnazije upisati.

MINIMALNI BROJ BODOVA POTREBAN ZA UPIS PROTEKLIH GODINA:

školska 2007/2008 godina
informatički smer -90,0 bodova
opšti tip -85,04 bodova
prirodno matematički smer -77,04 bodova
društveno jezički smer -87,60 bodova

školska 2008/2009 godina
informatički smer -95,56 bodova
opšti tip -93,56 bodova
prirodno matematički -89,14 bodova
društveno jezički -96,28 bodova

Ove godine učenici će se upisati u 7 odeljenja, 4 obazovna profila i to:
informatički smer -1 odeljenje
opšti tip - 2 odeljenja
prirodno matematički smer -2 odeljenja
društveno jezički smer - 2 odeljenja
Shodno tome da se ove godine u gimnaziju upisuje manji broj učenika biće potreban i veći broj bodova za upis.

Konačan spisk učenika upisanih u gimnaziju biće objavljen na gimnazijskom forumu.

IT
scofield
Admin

Broj poruka : 41
Datum upisa : 25.12.2008

http://gimnazijanp.5forum.net

Nazad na vrh Ići dole

Re: Upis u gimnaziju (školska 2009/2010 )

Počalji  Hermione taj Pet Jun 05, 2009 6:12 pm

O, konachno, manje odeljenja u Gimnaziji... Ne kao nasha generacija, 10 Neutral
Ako neko ima pitanja, tu sam Wink
Pitajte struchnjaka Very Happy

Ali, shto bi rekli Latini, deforme est de se ipse praedicare, ili tako neshto.
Oprostite, uchim citate. Razz
Hermione

Broj poruka : 34
Mjesto : naaadji me... :)
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Smerovi

Počalji  Nikola taj Pon Jun 29, 2009 9:39 am

Ja se sad upisujem imam 94,52 boda a hocu informaticki, da li ce mi to biti dovoljno ?

Nikola
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hermione taj Uto Jun 30, 2009 4:20 pm

Nikola, niko ti ne moze reci da li ce ti biti dovoljno za upis na informaticki smer.
Zavisi od konkurencije, interesovanja za taj smer. Svake godine je razlicito. Smile
Preporuka je da svi napishete shto vishe zelja, za sluchaj da se ne upishete onde gde najvishe zelite. To je uopshteno. Smile
Svakako, ako zelish informatichki, stavi taj smer prvi na listi zelja. Drzimo ti palcheve. Smile
Hermione

Nazad na vrh Ići dole

Upisao sam se !!!

Počalji  Nikola taj Sre Jul 08, 2009 7:06 pm

Upisao sam se danas u informaticki min. bodova je bilo 91,74 , ja sam mislio da ce vise . Imam par pitanja:
1.Kako znamo u koju cemo ucionicu da udjemo ?
2.Da li sami biramo sa kim sedimo ili to neko drugi bira i ko ?
3.Ako je npr. 12 ucenika stavilo nemacki jezik, a 18 francuski, da li cemo svi uciti francuski, ili cemo se podeliti ?
4.Dali je ovaj smer tezak za ucenje i za shvatanje.
To bi bilo to. A vi mozete da odgovorite. Rolling Eyes
PS. Direktor je neki Milosavljevic a i ja sam Milosavljevic, poznaju ga moji ! Wink

Nikola
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Pitanje

Počalji  NikolaM taj Pon Jul 13, 2009 10:51 am

Jos samo da vas pitam kako da znam da li cu da imam stipendiju i kako se to daje, bio sam odlican od 1. do 8. na kraju skolske, moze li mi neko pomoci ? Please Rolling Eyes rabbit

NikolaM

Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  scofield taj Pon Jul 13, 2009 1:16 pm

NikolaM dobrodošao na forum! Letnji je raspust manje se dolazi na forum, uizvini što si čekao na odgovorima.
Hvala što si postavio spisak učenika koji su upisali gimnaziju ove godine i minimalann broj bodova koji je potreban za upis.
Čestitam na upisu, izabrao si jako dobar smer.
Da krenem sa odgovorima:
1. 1.septembra na glavnom ulazu biće istaknut spisak učenika poređanih po odeljenjima. Na svakom spisku se nalazi ime razrednog starešine i broj učionice u koju treba da odete prvi čas.
2.Sami birate. Kasnije ukoliko neki profesor/ka želi ( ili ukoliko budete pravili neke probleme) može vas poređati da sedite kako on/a hoće.
3.Ne mora da znači da učite francuski, situacija se može okrenuti ukoliko neki profesor ima popunjen broj časova u toj smeni pa možete učiti i nemački. Sve u svemu više se izađe u sustret učenicima i oni koji više žele neki jezik on se i uči. Mada uzmimo za primer da učenici svih 8 odeljenja žele učiti francuski. Nemoguće je. Ali o tome manje odlučuju učenici, stvar je profesora i direktora.
4.Svaki smer je težak na svoj način a još teži je ukoliko učenici ne počnu na vreme da uče. Počni da učiš na vreme, prvi utisci su najbitniji i najbitnije je dokazati se na početku i pridobiti simpatije profesora. Smer je što se tiče težine lakši ali sve u našu korist. Primer: imamo više časova informatike(razne stručne predmete npr.Uvod u programiranje, Poslovni paketi i internet...) a nemamo uopšte latinski jezik(što je logično, šta će informatičarima latinski jezik). U prvoj godini nemate muzičko i likovno već sve to sjedinjeno u 1 predmet - umetnost. U trećoj godini se gubi geografija, u četvrtoj istoriji, u drugoj dobijate psihologiju, u drugoj i trećoj imate po 3 časa srpskog ali zato je dosta bitna matematika koja je zastupljena u sve četiri godine sa po 4 .časa.
5.Lepo što imaš vezu, može biti korisno na kraju školske kad obično biva povuci potegni.
6.Stipendiju dobijaju samo skroz odlični i odlični učenici. Postupak je sledeći:
Negde u oktobru izlazi konkurs za stipendije gde se moraš prijaviti(bitan činilac je takođe visina plate, ako ti roditelji npr imaju platu u proseku veću od 10000 dinara teško da ćeš imati stipendiju).Tada se prijaviš (pošalješ sve podatke, ocene i još neke stvari) i rezultati izađu obično u novembru(ili decembru/januaru kao prošle školske gde je sve drastično bilo usporeno). Ako te odbiju a skroz si odličan(5.00) i plata oba roditelja je na primer 5 000 dinara BAVEZNO SE ŽALI, jer mnoge tako odbiju i učenici se ne žale a sve te pare se vrate njima u džep.

Toliko, nadam se da sam bio od pomoći. Izvini što odgovor kasni ali bitno je da si ga dobio, zar ne?
Malo pročitaj pravila,neke teme sam morao da ti izbrišem jer si pisao duple postove u više tema.
Pozovi tvoje prijatelje da se učlane na forum.
Pozdrav!
scofield
Admin

Nazad na vrh Ići dole

HVALA !!!

Počalji  NikolaM taj Uto Jul 14, 2009 8:38 pm

Hvala sto si mi ovo rekao , nisam imao koga da pitam, HVALA Very Happy !!!
Jos samo da te pitam , ovako ja zivim sa majkom ocem bratom i sestrom, nas ima petoro, a samo moj otac radi i prima platu oko 28.000 dinara, da li cu ja onda imati stipendiju Question
Nisam bio skroz odlican, ali sam bio odlican Laughing

NikolaM

Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  scofield taj Uto Jul 14, 2009 8:41 pm

NikolaM imaš privatnu poruku, klik na dugne P.M. u meniju gore
scofield
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hermione taj Pon Jul 27, 2009 6:56 pm

Ovako, chestitam na upisu svim nashim buducim drugarima! Very Happy
Eto, mi smo trebali biti sa vama u smeni, ali tako neshto pomerishe, prevrnushe, ispreturashe... Sad
Pa cemo najverovatnije, ponovo, biti sa chetvrtacima...
Shto se tiche uchionica, kada budete dobili raspored chasova chitace vam i brojeve uchionica gde bi trebali da imate taj chas.
Ponekad se desi da je uchionica zauzeta, ali imate vremena, snaci cete se kao i svi mi Wink
Hermione

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  I love HIP-HOP taj Pon Nov 09, 2009 1:55 am

E, wako... Imam jedan mali problemcic...
Upisala sam ugostiteljsko-turisticku shkolu u Nowom Pazaru, ali sam widela da sam shkolu skroz promashila (tamo su swe wr. dobri, dobri ucenici. Ja sam uwek bila odlicna). Da li imam shanse da se prebacim u gimnaziju (dr.jezicki smer...), imala sam 95 bodowa. Ali... josh jedan problem... Popunila sam zahtew za stipendiju, 100% dobijam. E, sad... Shta ce biti sa time, ako se ja prebacim u Gimnaziju?

Hwala wam, unapred... A - K - I

I love HIP-HOP

Broj poruka : 10
Godina : 23
Mjesto : Novi Pazar
Datum upisa : 08.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  scofield taj Pon Nov 09, 2009 2:40 am

Mislim da si malo zakasnila sa tim. Trebala si ranije da predaš zahtev. Moj savet je da pokušaš da sa roditeljima odeš kod direktora škole (Zorana Milosavljevića) i da lično popričate sa njim. Možda bude imalo neke šanse da se prebaciš na polugodištu. Ako ne uspeš da se prebaciš sada, prebacićeš se sledeće godine(moraš da polažeš razliku predmeta ali pošto vidim da si odličan đak mislim da ti to neće predstavljati problem).
Ne znam ovo za stipendiju.

Poruka u temi "najbolji smer" je obrisana jer si odgovor dobila ovde, na odgovarajućem mestu. Wink

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  I love HIP-HOP taj Pon Nov 09, 2009 3:11 pm

Ok, hwala wam... Ja cu sada najwerowatnije da obrishem nalog...
Zelim wam srecu u shkolskoj... Smile

I love HIP-HOP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  scofield taj Pon Nov 09, 2009 5:14 pm

Ma druži se sa nama. Ne moraš da brišeš nalog, na forum su dobordošli svi. Bez obzira u koju školu idu :

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  I love HIP-HOP taj Sub Nov 28, 2009 11:23 pm

hwala... PUSA

I love HIP-HOP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu